Tegning med frihånd

 Har du lyst til at tegne ?

Så er der plads på vores torsdags-tegnehold i Kedelhuset torsdage fra kl. 10:30 til 14:00. Der stilles ingen krav for at være med, bare du har lyst - og godt humør 😀 - alle kan lære at tegne.

 

Vi er pt fire damer og fire herrer, som hygger os med at tegne - og vi glædes over de fremskridt, der ind imellem kommer i glas og ramme ved garderoben.
 
Vi forsøger os med fx grafit- og farveblyant, kridt, tusser og kul, men du behøver ikke møde op med eget papir og et fyldt penalhus.
Holdet har ingen fast underviser, og vi vil gerne vejlede og hjælpe dig i gang, for vi lærer af og med hinanden. Vi snakker sammen om teknikker og materialer samt om livet i al almindelighed, hvilken giver en skøn social stemning.
Har du lyst, så kan du nu nå at lære os at kende inden sommerferien i juni 2022 .
 
Ses vi torsdage kl 10:30 i Kedelhuset ?

Dekorativt billede

TID: Torsdage kl. 10.30 -14.

Kedelhuset

 Aktivitetsleder:

Kirsten Tønnesen

2022:  Tlf.: 2941 7688